Júzer Mánuel

Mindent a fogyasztóvédelemről

Óvatosan a kuponokkal – Erre figyelj a kuponnapok előtt fogyasztóként  

 

Nemcsak a falevelek szállingóznak az őszi hónapokban, hanem az árak is a legnépszerűbb üzletláncok kuponnapjain! Így a tökfaragás mellett a kuponfüzeteket is érdemes szorgosan forgatni októberben, ha egy jó kis kuponvadászatra vágyunk. Azonban a kuponos vásárlások során is könnyen elkövethetünk hibákat, amelyek végül több pénzbe kerülhetnek, mint amennyit megspórolunk. De hogy mire is érdemes figyelned a kuponnapok forgatagában, hogy mindenképp jól járj? Az alábbiakban összegyűjtöttük neked!

gettyimages-1135786016_1.jpg

Forrás: Getty Images

Talán az első és legfontosabb szabály, hogy ne vásárolj csak a kedvezmény miatt! Sokan hajlamosak vagyunk a kuponok láttán impulzív vásárlásokba bocsátkozni, olyan dolgokat is megvenni, amelyeknek tényleg csak az ára szép, de fontos szem előtt tartani, hogy a legjobb spórolás az, ha olyasmit nem veszel meg, amire nincs is szükséged. Mielőtt vásárlásra adnád a fejed, gondold végig, hogy valóban szükséged van-e az adott termékre. Írd össze még indulás előtt, hogy mi az, amire tényleg vágysz, és tartsd magad hozzá!

A mi tippünk:

  • Vizsgáld meg, hogy az adott termék szerepel-e már a terveid között és tényleg hasznosítod-e majd a jövőben?
  • Tedd fel magadnak a kérdést: megvásárolnád-e teljes áron is?
  • Különítsd el a kívánságlistát a szükséges termékektől.

 

A kuponok között mindig ellenőrizd a valós kedvezményeket! Sajnos, nem minden kupon kínál valós kedvezményt. Gyakori trükk, hogy a kuponnapok és nagyobb akciók előtt a kereskedők megemelik az árakat, így a leárazás végül nem is olyan kedvező, sokkal kevesebbet spórolunk, mint gondolnánk. Ezért érdemes már jóval a kuponnapok előtt körbenézni kedvenc üzleteinkben és megtekinteni, hogy mi mennyibe kerül, így jobban átláthatjuk majd, hogy mely termékek kerülnek ténylegesen kevesebbe. Azért, hogy ezt a szabályt ne játszhassák ki a kereskedők, fontos rendelkezés, hogy minden esetben fel kell tüntetni az árcsökkentéssel érintett termék korábbi árát az elmúlt 30 napban nyilvánosan elérhető legalacsonyabb ár alapján, amellett pedig természetesen szerepelnie kell az akciós árnak. Ez a szabályozás arra az esetkörre vonatkozik, ha a kupont bárki igénybe veheti. Egyedi, személyre szabott egyedi árengedményekre, egyedi utalványokra, törzsvásárlói egyedi kuponokra nem vonatkozik az előírás, ahogyan arra az esetre sem, ha a kuponok egy újságban találhatóak, és csak azok számára elérhető a kedvezmény, akik az újságot megvásárolták

A mi tippünk:

  • Nézz körül több oldalon is, hogy egy nagyobb képet kaphass a termékek valós piaci áráról.
  • Jegyezd fel a kuponos termékek eredeti árait, és ellenőrizd a kedvezmény valós mértékét.
  • Ne dőlj be az „akár x%” típusú kedvezményeknek – sokszor csak néhány termékre vonatkozik a magas kedvezmény.

 

Figyelj a felhasználási feltételekre! A kuponok gyakran csak bizonyos termékekre vagy egy meghatározott összegű vásárlás esetén érvényesek. Érdemes részletesen átnézni a felhasználási feltételeket, hogy elkerüld a kellemetlen meglepetéseket a kasszánál.

A mi tippünk:

  • Olvasd el alaposan a kupon feltételeit, különösen a kisbetűs részeket.
  • Ellenőrizd, van-e korlátozás a márkák, termékkategóriák, vagy szezonális kollekciókszerint.
  • Nézd meg, hogy van-e minimális költési határ, amit el kell érned a kupon érvényesítéséhez.

 

Sok esetben olyan helyeken merülnek fel plusz költségek, amikre nem is gondolnánk. Az online kuponnapokon például gyakran előfordul, hogy a kedvezményes termékhez magas szállítási költség társul, ami végül elrontja a vásárlás előnyeit. Így fontos az, hogy ne hagyd figyelmen kívül a szállítási költségeket és mindig ellenőrizd előre, hogy milyen plusz költségekkel jár a rendelésed!

A mi tippünk:

  • Ellenőrizd a szállítási díjakat még a kupon érvényesítése előtt.
  • Keresd az ingyenes szállítási lehetőségeket, amelyekhez bizonyos összegű vásárlás szükséges lehet.
  • Kombináld a vásárlásokat, hogy kevesebb legyen a szállítási költség.

 

Az online kuponnapok során történő vásárlásoknál mindig számolj azzal, hogy esetleg nem megfelelő az adott termék minősége, mérete stb. Fontos előre tájékozódni a visszaküldési feltételekről, különösen kuponnapok és akciók esetén, hiszen az ekkor történő vásárlásokra sok esetben más szabályok vonatkoznak, mint egy „normál” vásárlásra. Több esetben bonyolult lehet a visszaküldés és a pénzvisszatérítés folyamata is, például olyan termékek esetében, amik kifutó darabok voltak.

A mi tippünk:

  • Nézd meg, hogy a kedvezményes termékekre vonatkozik-e eltérő visszaküldési szabály.
  • Ellenőrizd, ki állja a visszaküldés szállítási költségét.
  • Őrizd meg a számlát és a csomagolást, hogy könnyebben intézhesd a visszaküldést. Lényeges azonban, hogy a vásárló nem köteles az eredeti csomagolásban visszaküldeni a terméket.

 

A kuponnapok remek lehetőséget kínálnak a spórolásra, de csak akkor, ha okosan használod őket. Készíts listát, ellenőrizd a kedvezmények valós mértékét, figyelj a felhasználási feltételekre, és ne feledkezz meg a rejtett költségekről sem. Így garantáltan csak olyan termékekkel térsz haza, amelyek valóban megérik az árukat.

Jó vásárlást! És ne feledd: a legjobb kupon az, amelyet okosan használsz fel!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://juzermanuel.blog.hu/api/trackback/id/tr7118703788

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Júzer Mánuel

Érezted már, hogy nem járnak el veled fair módon, legyen szó bolti vásárlásról, online rendelésről, vagy éppen egy meghitt éttermi vacsoráról? Tapasztaltad már, hogy egy termék, vagy szolgáltatás nem annyiba kerül, amennyibe kellene, rejtett díjtételek vannak vagy valójában nem érhető el, amit a reklámokban láttát? Esetleg nem azt kaptad a pénzedért, amit ígértek neked? Nem vagy ezzel egyedül. Ideje hát tisztába tenni, melyek a leggyakoribb fogyasztóvédelmi panaszok, melyek a fogyasztói jogaink, jogsérelem esetén pedig mik a lehetőségeink, hova fordulhatunk panaszainkkal. A blogon a fogyasztóvédelem területével kapcsolatos aktuális témákat, híreket és érdekességeket mutatjuk be, egyúttal hasznos tanácsokkal informáljuk az olvasóinkat. Célunk, hogy az oldal fogyasztóvédelmi tudásközpontként szolgálja a fogyasztók érdekeit.

Friss tartalmak

süti beállítások módosítása